Kupując u Nas kupujesz bezpośrednio u producenta kolektorów słonecznych eco collector.

   

 

 

Skoncentrowaliśmy się na sprzedaży próżniowych kolektorów słonecznych ecocollector.
Dlaczego?

Kolektory rurowe próżniowe są wydajniejsze od kolektorów płaskich, ponieważ wykorzystują one zarówno promieniowanie bezpośrednie jak i rozproszone, czyli takie, które przebija się przez cienką warstwę chmur. Dzięki temu działają nawet w dni pochmurne.

Kolektory próżniowo-rurowe firmy ecocollector mają 30% większą wydajność niż kolektory płaskie. Kolektory słoneczne próżniowe są w stanie zabezpieczyć do ok. 80-90% ciepła potrzebnego do ogrzewania wody użytkowej w ciągu roku.

Ponad to marka ecocollector zapewnia najwyższą na rynku Europejskim i zarazem stałą jakość swoich produktów.

Kolektor marki ecocollector składa się z rur próżniowych, w których element zbierający ciepło, tzw. absorber, znajduje się w próżni, co znacznie poprawia działanie kolektora w obrębie szerokości geograficznych takich, na jakich znajduje się Polska. Absorpcja ciepła słonecznego nie jest wówczas uzależniona w tak znaczącym stopniu od temperatury zewnętrznej, dzięki czemu stosując panel tego typu można liczyć na zyski ciepła w instalacji nawet w mroźne zimowe słoneczne dni.

W naszej firmie dostępne są dwa rodzaje kolektorów rurowych ecocollector: z bezpośrednim przepływem czynnika roboczego lub z rurką ciepła. Kolektor próżniowy bezciśnieniowy – kompakt  z bezpośrednim przepływem czynnika roboczego ma wbudowane kilka lub kilkanaście rur szklanych w każdej z nich jest próżnia, dzięki której straty ciepła do otoczenia są znacznie mniejsze niż w kolektorach płaskich, a to oznacza, większą ich efektywność. W rurach tych dochodzi do bezpośredniego przekazania ciepła do wody użytkowej.

W drugim przypadku (rurka ciepła HEAT-PIPE), w każdą rurę próżniową wbudowany jest absorber i rurka, w której nagrzewa się czynnik roboczy. Wewnątrz rur mogą znajdować się specjalne lustra ukierunkowujące promienie słońca na absorber. Rozwiązanie takie pozwala jeszcze skuteczniej wykorzystać energię słoneczną. Rurki ciepła są bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem. Taki kolektor do złudzenia przypomina urządzenie opisywane wcześniej, lecz działa nieco inaczej. Czynnik roboczy paruje pod wpływem promieniowania słonecznego i unosi się do specjalnego wymiennika, zamontowanego na końcu rurki kolektora. Tam oddaje ciepło czynnikowi grzewczemu. Jednocześnie sam ulega skropleniu i wpływa z powrotem do środka rurki. Kolektory próżniowe heat-pipe – kompakt marki ecocollector mają najwyższą sprawność ze wszystkich dostępnych typów na rynku. Sprawdzają się szczególnie zimą i w pochmurne dni, gdy dominuje promieniowanie rozproszone.

 

MONTAŻ KOLEKTORÓW ECOCOLLECTOR

Kolektor będzie pracował najlepiej, jeżeli skierujemy go na południe. Może być on odchylony o 10° w kierunku wschodnim lub zachodnim, ale im większe odchylenie, tym mniejsza efektywność pracy kolektora. Montujemy go w miejscu niezacienionym przez drzewa i budynek. W przeciwnym razie będzie mało wydajny.

Kolektor można zamontować na dachu lub na południowej ścianie budynku, przy ścianie na ziemi, albo jako wolno stojący. Niewątpliwie najbardziej popularne jest instalowanie kolektora na dachu, my polecamy na ziemi. Również kąt nachylenia połaci dachowej zazwyczaj jest wystarczający do montażu kolektora. Jeżeli dach jest płaski, trzeba go zamontować na podporach.

Optymalnie dobrane urządzenie ogrzeje 80-90% ciepłej wody użytkowej. Dla jednego mieszkańca potrzeba 0,6-0,8 m2 takiego kolektora, czyli np. 2,4-3,2 m2 dla czteroosobowej rodziny. W przypadku instalacji solarnej współpracującej z instalacją c.o. przyjmuje się, że kolektory ogrzeją maksimum 30% wody na cele c.o.

Właściwy montaż kolektorów ma istotny wpływ na wysokość oszczędności i ekonomię użytkowania. Skupiamy się nie tylko na sprzedaży, także na doradztwie z zakresu kolektorów słonecznych, mamy duże doświadczenie w tym zakresie.

CONSTRUCO Sp. z o.o.